پس از بازدید سرزده از سرای نوآوری کشت و تجاری سازی گیاهان زینتی واحد گرگان صورت گرفت؛

روایت دکتر ضرغامی از تغییر ماموریت یک شهرک گلخانه ای که زمینه ساز موفقیت شد

تعداد بازدید:۲۲۳
قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به شرایط بازار تغییراتی در نگاه، ماموریت و اهداف شهرک گلخانه ای فرهیختگان گرگان صورت گرفت و عمده تمرکز به پرورش گیاهان آپارتمانی اختصاص یافت تا از لحاظ تجاری سازی و درآمدزایی شرایط بهتری برای دانشگاه ایجاد شود.
روایت دکتر ضرغامی از تغییر ماموریت یک شهرک گلخانه ای که زمینه ساز موفقیت شد

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی؛ دکتر وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اهداف مدنظر در بازدید سرزده از سرای نوآوری کشت و تجاری سازی گیاهان زینتی واحد گرگان گفت: بر اساس توافق صورت گرفته در معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری  قرار بر این است از سراهای نوآوری که طی یک سال و نیم گذشته مجوز گرفته اند بازدیدهای سرزده ای به عمل آید تا این معاونت در جریان پیشرفت کار و همچنین سنجش میزان تحقق توافقات فی مابین قرار گیرد.


دکتر ضرغامی افزود: باتوجه به اینکه شهرک گلخانه ای فرهیختگان قرار بود زیر نظر سرای نوآوری کشت و تجاری سازی گیاهان زنیتی واحد گرگان مدیریت شود خوشبختانه این مهم به شکل مناسبی محقق شده و مدیریت جهادی از سوی سرا بر این شهرک گلخانه ای حاکم است و ریل گذاری مناسبی نیز در حال شکل گیری می باشد.


قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به تشریح جزئیات فعالیت شهرک گلخانه ای فرهیختگان پرداخت و گفت: این شهرک گلخانه ای پیشتر در زمینه تولید و پرورش کاکتوس و گیاهان مشابه فعالیت می کرد که با توجه به شرایط بازار تغییراتی در نگاه، ماموریت و اهداف شهرک گلخانه ای فرهیختگان صورت گرفت و عمده تمرکز به پرورش گیاهان آپارتمانی اختصاص یافت تا از لحاظ تجاری سازی و درآمدزایی شرایط بهتری برای دانشگاه ایجاد شود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مدیران و کارکنان این سرای نوآوری ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک سرای نوآوری کشت و تجاری سازی گیاهان زینتی واحد گرگان نقش بسزایی در درآمدهای غیر شهریه ای دانشگاه ایفا نماید.

دکتر ضرغامی همچنین در خصوص هسته های فناور در این سرای نوآوری تاکید کرد: توقع داشتیم هسته های فناور در سرای نوآوری کشت و تجاری سازی گیاهان زینتی واحد گرگان بیشتر باشد و هسته های بیشتری شکل گرفته باشد، اما در مجموع دو تا سه هسته فناور به ما معرفی شد. البته با توجه به شرایط ایجاد شده به واسطه شیوع ویروس کرونا و بروکراسی حاکم بردانشگاه، در مجموع شرایط موجود قابل قبول است.

قائم مقام معاونت تحقیقات فناوری و نوآوری دانشگاه بر لزوم ایجاد زیرساخت ها و استقرار چارت سرای نوآوری تاکید کرد و گفت: از همکاران واحد گرگان خواسته شد حساب بانکی مستقل به سرای نوآوری اختصاص پیدا کند واین سرای نوآوری کمیسیون معاملات مستقلی داشته باشد، این مهم در خصوص  گلخانه و گیاهان زینتی اهمیت بیشتری پیدا می کند، چراکه اگر تصمیمات در زمان لازم اتخاذ نشود احتمال از بین رفتن سرمایه و گیاهان وجود دارد، به همین دلیل بستر برای رئیس سرا جهت خرید های مورد نیاز و تامین نیازهای گلخانه می بایست از محل تنخواه تامین گردد  که امیدوارم این موانع از طریق مکاتبات لازم میان معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری و همچنین واحد گرگان برطرف شود.


( ۳ )

نظر شما :