دکتر ضرغامی:

کمیسیون معاملات در سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می‌شود

تعداد بازدید:۳۱
قائم‌ مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خرید محصولات فناوری با تشکیل کمیسیون معاملات تسهیل می‌شود.
کمیسیون معاملات در سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می‌شود

به گزارش معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر وحید ضرغامی، قائم‌ مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه پژوهش و پایان‌نامه گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه کمیسیون معاملات سراهای نوآوری بر اساس مصوبه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شده است، گفت: این کمیسیون برای چابک‌سازی در راستای مأموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی که دانشگاه کارآفرین و حل مسئله بوده، شکل گرفته است.

خرید محصولات فناوری با تشکیل کمیسیون معاملات تسهیل می‌شود

وی افزود: به دلیل اینکه اقداماتی از جمله خرید محصولات در حوزه فناوری تسهیل شود لازم است که در سراهای نوآوری، این مدل از کمیسیون معاملات وجود داشته باشد.

مدیرکل سیاستگذاری و نظارت راهبردی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در سراهای نوآوری وجود داشت، بروکراسی دانشگاه بود، گفت: دانشگاهیان برای هر خرید یا معامله‌ای باید به کمیسیون معاملات رجوع می‌کردند، این درحالی است‌که با شکل‌گیری کمیسیون مستقل در درون سراهای نوآوری، دیگر چنین مشکلی نخواهیم داشت و سرا می‌تواند به‌طور مستقل در راستای خرید و انجام معاملات اقدام کند. در واقع این امر چابکی و سرعت را در حوزه فناوری به‌نحو چشمگیری افزایش خواهد داد.

مجوز تشکیل کمیسیون معاملات سرای نوآوری در واحد اصفهان

ضرغامی خاطرنشان کرد: معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برای واحد اصفهان مجوز تشکیل کمیسیون معاملات را داد و در حال حاضر جلسات آن و تحوه اجرایی کردن بخشنامه در واحد برگزار شده است. بر اساس ماده ۲۴ آیین‌نامه جامع بازار فناوری و سرای نوآوری و فناوری، کمیسیون معاملات با ترکیبی از اعضای واحد و سراها می‌تواند تشکیل شود و تصمیم‌گیری و مصوبات را اجرا کند.

وی با بیان اینکه تشکیل کمیسیون معاملات در زیرمجموعه‌های دانشگاه، موضوع جدیدی نیست، افزود: مشابه کمیسیون شکل گرفته در سراهای نوآوری، کمیسیون معاملات خاص در بیمارستان‌های دانشگاه است که به جز املاک و مستغلات دانشگاه، درباره مسائل مربوط به حوزه خودشان از جمله خریدها و معاملات تصمیم‌گیری می‌کنند.

قائم‌ مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در راستای تحقق شعار سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» سعی داریم تا تمامی سراهای نوآوری، کمیسیون معاملات خود را تشکیل دهند تا بتوانند فرآیندهای مالی و اداری خود را با سرعت انجام دهند و این جنس از معاملات تسهیل شود. معاونت فناوری، آمادگی خود را برای تشکیل چنین کمیسیون‌هایی اعلام کرده و واحد اصفهان نخستین کمیسیون معاملات را در سرای نوآوری خود تشکیل داده است.

سرای نوآوری محیطی چابک برای پیشبرد اهداف حوزه فناوری و نوآوری

ضرغامی ادامه داد: ماهیت اصلی سراهای نوآوری که بیش از ۳۰ مجوز برای واحدها صادر شده، امکان ایجاد محیطی چابک برای پیشبرد اهداف حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه بوده و معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری تمام توان خود را برای پیشبرد این هدف در تمامی واحدها به کار گرفته است. همچنین نیاز است تا واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با عملیاتی‌سازی آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های مصوب در سازمان مرکزی و معاونت، بحث فناوری را در اولویت اقدامات خود قرار دهند.

کلید واژه ها: دکتر وحید ضرغامی


( ۱ )

نظر شما :