دکتر دهقانی فیروزآبادی خبر داد:

فعالیت بیش از ۱۰۰۰ هسته - واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در مراکز رشد دانشگاه آزاد

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۲ کد : ۱۸۷ اسلایدر اصلی اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۸
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب فناوری در سال گذشته موفق به راه اندازی ۱۱۱۳ هسته-واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان شدند.
فعالیت بیش از ۱۰۰۰ هسته - واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در مراکز رشد دانشگاه آزاد

به گزارش روابط عمومی خمعاونت تحقیقات، فناوری و نواوری دانشگاه آزاد اسلامی؛ دکتر روح اله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی با برخورداری از زیرساخت های مناسب فناوری در سال گذشته موفق به راه اندازی 1113 هسته/واحد فناور و شرکت دانشبنیان شدند.

وی ادامه داد: تعداد شرکت های دانش بنیان مستقر در مراکز رشد دانشگاه که دارای تایید از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد 103 شرکت، 472 واحد فناور و 538 هسته فناور می باشد. با توجه به بخشنامه سطح بندی مراکز رشد دانشگاه و برنامه ریزی انجام شده برای توانمندسازی مدیران مراکز رشد در واحدهای دانشگاهی انتظار می رود که در سال 1400 جهش چشم گیری در افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان داشته باشیم.

دکتر دهقانی فیروزآبادی تأکید کرد:  تعداد دوره های برگزارشده در سال گذشته برای دانشجویان، اعضای هیات علمی و شرکت های دانشگاه 606 دوره بوده که پیش بینی می شود این عدد در سال 1400 از 1000 دوره نیز فراتر برود. تعداد محصولات تولیدشده در شرکت های مستقر در مراکز رشد دانشگاه به 1414 محصول فناورانه می رسد و امید آن می رود تا بتوان با پشتیبانی و حمایت سایر فعالیت بیرونی در جهت تولید و تجاری سازی این محصولات گام برداشت. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته نزدیک به 1300 نفر در راستای ایجاد یک کسب و کار نوپا جذب مراکز رشد شده و درحال فعالیت می باشند. معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه با بهره گیری از اکوسیستم نوآوری ایجاد شده در دانشگاه آزاد اسلامی، از طریق شتاب دهنده ها، مراکز رشد و سراهای نوآوری در جهت تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه کارآفرین قدم برداشته است.


نظر شما :