سراهای نوآوری در مسیر حل مسئله - ۱

۲۱میلیارد ریال سود خالص سرای نوآوری کشت وتجاری سازی گیاهان زینتی در سال ۹۹/ پیش بینی سود ۴۰ میلیارد ریالی در سال ۱۴۰۰

تعداد بازدید:۶۲
رئیس سرای نوآوری کشت وتجاری سازی گیاهان زینتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان از سود خالص ۲۱ میلیارد ریالی این سرای نوآوری در سال ۹۹ خبر داد و پیش بینی کرد این رقم در سال ۱۴۰۰، بیش از ۴۰ میلیارد ریال خواهد بود.
۲۱میلیارد ریال سود خالص سرای نوآوری کشت وتجاری سازی گیاهان زینتی در سال ۹۹/ پیش بینی سود ۴۰ میلیارد ریالی در سال ۱۴۰۰

دکتر محسن تجری رئیس سرای نوآوری کشت وتجاری سازی گیاهان زینتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان در در گفتگو با روابط عمومی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در این سرای نوآوری یک شرکت دانش بنیان و سه هسته فناور مستقر در قالب هوشمند سازی گلخانه ها حضور دارند و از سوی دیگر تیمی از دانشجویان با هدف تولید تراریوم خانگی در شتابدهنده استقرار یافته اند.

رئیس سرای نوآوری کشت وتجاری سازی گیاهان زینتی از انعقاد تفاهمنامه با سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان گلستان خبر داد و افزود: در قالب این تفاهمنامه دانشجویان، عموم مردم و گردشگران می توانند با گذراندن دوره های اموزشی در خصوص نحوه کاشت و نگهداری از گیاهان مدرک معتبر اخذ کنند. همچنین دوره های آموزش  تخصصی جهت ناظرین و مسئولین فنی گلخانه های استان  در شهرک گلخانه ای فرهیختگان متعلق به سرای نوآوری کشت وتجاری سازی گیاهان زینتی برگزار می گردد

وی ادامه داد: تمام دانشجویان دانشگاه آزاد در صورتی که این دوره ها را طی نمایند و70ساعت کار در گلخانه داشته باشند از از 2 تا 3 درصد شهریه ایشان کاسته می شود. عموم مردم نیز می توانند با اخذ نامه از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و دارا بودن بیمه نامه مسئولیت حضور در این دوره های مفرح و عملیاتی را تجربه کنند.

تجری از صدور پروانه گردشگری کشاورزی از سوی اداره کل گردشگری و میراث فرهنگی استان گلستان در هفته آینده خبر داد و افزود: ما برای تمامی دوره های کارآموزی از دانشجویان و عموم مردم تا گردشگران نظام تشویقی در نظر گرفته ایم. اگر افراد ایده مناسبی ناظر به ماهیت سرای نوآوری کشت وتجاری سازی گیاهان زینتی داشته باشند از آن استقبال می کنیم. تلاش می کنیم تا با کار ترویجی و رسانه ای ایده های مناسب را در جهت رشد و بالندگی هر چه بیشتر سرای نوآوری کشت وتجاری سازی گیاهان زینتی داشته باشیم.

تجری از صادرات درختچه های زینتی سرای نوآوری به قزاقستان در اسفندماه سال گذشته خبرداد و افزود: به زودی صادرات خود را به ترکمنستان و اربیل عراق نیز آغاز خواهیم کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته از پرورش کاکتوس، به سوی تولید گیاهان آپارتمانی و درختچه های زینتی روی آوردیم که سبب شد در سال 99 به سود خالص بیش از 21 میلیارد ریال دست پیدا کنیم و با توجه به تمهیداتی که در نظر گرفته ایم پیش بینی می شود این رقم در سال 1400، به بیش از 40 میلیارد ریال برسد.


( ۱ )

نظر شما :