دکتر ضرغامی در مراسم اختتامیه رویداد آنلاین حل مسئله با موضوع ورزش، تندرستی و فناوری:

بستر مناسب همکاری میان صنعت ورزش و حوزه فناوری وجود دارد

تعداد بازدید:۳۰
مراسم اختتامیه رویداد آنلاین حل مسئله با موضوع ورزش، تندرستی و فناوری عصر امروز در مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت مجازی با حضور دکتر وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
بستر مناسب همکاری میان صنعت ورزش و حوزه فناوری وجود دارد

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی؛ مراسم اختتامیه رویداد آنلاین حل مسئله با موضوع ورزش، تندرستی و فناوری عصر امروز در مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت مجازی با حضور دکتر وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی دکتر جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دکتر لشکری رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مصلح دبیر رویداد و جمعی از داوران و منتخبین برگزار شد.

 

دکتر ضرغامی: بستر مناسب همکاری میان صنعت ورزش و حوزه فناوری وجود دارد

دکتر وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه حل مسئله و کارآفرین است و باید بتوانیم مسائل خود را حل کنیم.  

وی افزود: اپلیکیشن ورزش و سلامت بستر مناسبی در جهت دانشگاه حل مسئله است. جای خوشحالی دارد که شاهد پیوند ورزش و سلامت در حوزه فناوری هستیم.

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی هم‌افزایی خوبی با مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه دارد و امیدواریم اپلیکیشن ورزش و سلامت الگویی برای سایر دانشگاه‌ها شود

دکتر ضرغامی ضمن ابراز امیدواری در خصوص تداوم این اقدامات مثبت، خاطرنشان کرد: صنعت ورزش جزو صنایع پول ساز، پویا و مهم است و می تواند بستری برای همکاری حوزه ورزش و فناوری باشد. در این خصوص می توان استارت اپ های مختلفی ایجاد کرد که اغلب این استارت اپ ها پتانسیل بازار گسترده دانشگاه ازاد اسلامی را دارد و می توان کارهای مختلفی در این زمینه اجرا کرد.

 

دکتر جهان بین: استفاده از ظرفیت استارت‌آپ‌ها برای توسعه ورزش بسیار مهم است

دکتر جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه قهرمانی در سال اخیر خوش درخشیده است و از تلاش‌های دکتر لشگری، رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه تشکر ویژه می‌کنم.  

وی افزود: استفاده از ظرفیت استارت‌آپ‌ها برای توسعه ورزش بسیار مهم است. زمانی درس تربیت بدنی را حضوری ارائه می‌کردیم اما در دوران کرونا برای حل این مسئله باید فکر کرد.  

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: ده‌ها مسئله وجود دارد که در حوزه ورزش با ذهن خلاق نخبگان، پاسخ‌های مناسب باید ارائه شود. این ظرفیت وجود دارد که ورزش و فناوری با یکدیگر هم‌افزایی خوبی داشته باشند و دهقانی فیروزآبادی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه در این زمینه کمک بسیاری به ما می‌کنند.  

جهان بین تصریح کرد: ورزش برای ما یک امر مستحبی حاشیه ای نیست بلکه امری حیاتی است و حتما باید با جدیت دنبال شود. در کنار این مهم استفاده از ظرفیت های فضای مجازی به ویژه با توجه به شرایط امروز جامعه، چهره دیگری به ورزش ما بخشیده است.

وی استفاده از ظرفیت استارت اپ ها و رویدادها برای توسعه ورزش را ضروری دانست و گفت: می توان به ذهن خلاق جوانان برای حل مسائل اعتماد کرد.

وی در پایان از دکتر دهقانی فیروزآبادی  و دکتر ضرغامی به مناسبت همکاری مشترک با مرکز تربیت بدنی دانشگاه آزاد در خصوص رویداد آنلاین حل مسئله با موضوع ورزش و همکاری با معاونت فرهنگی در خصوص رویداد ملی صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی به عمل آورد

دکتر لشکری مطرح کرد: ارسال ۱۵ طرح برای راه‌اندازی اپلیکیشن ورزش و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر امیرعباس لشگری نیز در این مراسم خاطرنشان کرد:  معاونت‌های فرهنگی، فناوری و پژوهش رویداد علمی ورزشی و سلامت را به‌خوبی آغاز کردند. در این راستا پیشنهاد راه‌اندازی اپلیکیشن ورزش و سلامت را به ریاست دانشگاه دادیم و موافقت شد.

وی افزود: می‌خواهیم دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان دانشگاه دوستیار ورزش معرفی کنیم. همچنین مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل تجاری‌سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه در زمینه اپلیکیشن تلاش مضاعفی کردند و در این زمینه ۱۵ طرح به دبیرخانه رسید و داوری شد  

رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: یکی از موثرترین کارهای گروهی در حوزه ورزش، تندرستی و فناوری، ایجاد اپلیکیشن بود. ‌ امیدواریم دانشگاهیان بتوانند فعالیت‌های جسمانی خود را در این اپلیکشن به‌خوبی ثبت و ضبط کنند و منشا خیر برای دانشگاه آزاد اسلامی باشند.  

دکتر امیر لشکری خاطرنشان کرد:  کار ما به اتمام نرسیده و در 1400 باید پرقدرت تر ظاهر شویم و در بین دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی در قله های رفیع حاضر باشیم. حمایت های صورت گرفته از معاونت فناوری تقدیر و تشکر کرد.

 

مهندس صدری مهر:  یکی از وظایف فناوران  تطبیق جامعه با شرایط روز است

 مدیر کل تجاری سازی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه یکی از وظایف فناوران را  تطبیق جامعه با شرایط روز است. اتفاقاتی که کرونا رقم زد و ورژن های جدیدی که همچنان از خود بروز می دهد سبک زندگی و سلامت جامعه را در خطر قرار داده است. فناوران باید زندگی ما را با شرایط روز تطبیق دهند تا آسیب کمتری به سلامت جامعه وارد شود.

 

مهدی: توجه ویژه سازندگان اپلیکشن‌های ورزش و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه فناوری

 حمید مهدی از داوران بخش فناوری رویداد فناورانه اپلیکیشن ورزش و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: فناوری ابزارها و دانش استفاده از ابزارهاست. در واقع یکی از شاخص‌های ارزیابی برای طرح‌های ایجاد اپلیکیشن‌های ورزش و سلامت، فناوری بودن طرح‌ها بود.  

وی افزود: وقتی اپ‌ها را بررسی می‌کردیم، به رفع نیازهای مخاطب آن نگاه می‌کردیم که برای تجاری‌سازی محصول موثر است‌ و در نهایت دو طرح برگزیده شد که فناوری توجه ویژه داشتند.  

داور بخش فناوری رویداد فناورانه اپلیکیشن ورزش و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: هر دو نرم‌افزار یک تیم خوب و حرفه‌ای دارند. امیدوارم دوستان سازنده اپ‌ها بتوانند برای رساندن دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاه حل مسئله موفق باشند.

لازم به ذکر است  از میان 15 طرح ارسالی به ترتیب دو طرح تیم واحد تهران غرب و تیم واحد قم حائز رتبه های برتر شدند.


( ۱ )

نظر شما :