دکتر بهزادی پور مدیرکل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:

ایجاد مرکز رشد در منطقه آزاد تجاری ماکو

۱۷ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۵ کد : ۳۳۰ اسلایدر اصلی اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۹
دکتر بهزادی پور:  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو با توجه به صنایع و اقلیم منطقه آزاد تجاری ماکو و همچنین با توجه به پتانسیل اعضای هیات علمی و تجهیزات آن واحد دانشگاهی میتواند اجرای یک خوشه صنعتی و نیاز فناورانه منطقه را به صورت مسئله محور با موفقیت به انجام برساند.
ایجاد مرکز رشد در منطقه آزاد تجاری ماکو

به گزارش معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بهزادی پور مدیرکل کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه طی بازدیدی از واحد دانشگاهی ماکو اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو با توجه به صنایع و اقلیم منطقه آزاد تجاری ماکو و همچنین با توجه به پتانسیل اعضای هیات علمی و تجهیزات آن واحد دانشگاهی میتواند اجرای یک خوشه صنعتی و نیاز فناورانه منطقه را به صورت مسئله محور با موفقیت به انجام برساند.

دکتر بهزادی پور بیان کرد: طی جلسه با مدیرعامل و معاونین شرکت توسعه سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو در خصوص همکاری مشترک در زمینه های تعریف خوشه های صنعتی منطقه، احصای نیازهای فناورانه صنایع منطقه آزاد تجاری ماکو، صادرات محصولات تولیدشده در داخل منطقه آزاد یا خارج از آن، امکان واردات مواد اولیه و تجهیزات بدون گمرک به منطقه آزاد، سرمایهگذاری بر روی پروژههای مشترک و حمایت مالی اولیه از استارتاپ ها، مشارکت مالی در برگزاری رویدادهای فناورانه دانشگاه، بورس دانشجویان مورد نیاز صنعت منطقه، جذب سرمایهگذاری خارجی برای پروژه های کلان و سایر خدماتی که توسط مناطق آزاد به صنایع داده می شود، مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر بهزادی پور تاکید کرد: منطقه آزاد ماکو با 500 هزار هکتار زمین دارای پتانسیل خوبی در حوزه های کشاورزی و صنایع تبدیلی میباشد. همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی از صنعت گردشگری و لجستیک نیز بهره مند می باشد. این منطقه دارای معادن فعال با 20 میلیون تن ذخیره سنگ های تزئینی، منیزیم، مس، آهن و آهک است. با توجه به این پتانسیل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو توانایی ورود به حوزه فناوری معدن و زنجیره فرآوری را دارد.

وی افزود: به همراه رییس محترم واحد ماکو و معاونین علمی و اداری و مالی واحد، از 4 کارخانه صنعتی ماکو بازدیدی بعمل آمد. این بازدیدها به منظور تعامل بیشتر میان مسئولین واحد و صنعت منطقه و همچنین شناسایی پتانسیل های صنایع منطقه و آشنایی با نیازهای فناورانه آنها می باشد. در این بازدیدها اغلب صاحبان صنایع آمادگی خود را جهت حمایت مالی و سرمایه گذاری در استارتاپ های نوپا و همکاری با دانشگاه را اعلام کردند.

 


نظر شما :