با حضور دکتر دهقانی فیروزآبادی:

نشست مدیران مراکز رشد منطقه ۲ دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

۱۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۷ کد : ۳۳۱ اسلایدر اصلی اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۸
نشست یک روزه مدیران مراکز رشد منطقه ۲ دانشگاه آزاد (استان های مرکزی، اصفهان و یزد)، به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزارشد. 
نشست مدیران مراکز رشد منطقه ۲ دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

به گزارش معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، نشست یک روزه مدیران مراکز رشد منطقه 2 دانشگاه آزاد (استان های مرکزی، اصفهان و یزد)، به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزارشد. 

دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی ضمن بازدید از مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با امکانات این دانشگاه و مرکز رشد از جمله 14 هسته، واحد فناور و شرکت دانش بنیان از نزدیک آشنا شد. 

در ادامه جلسه ای با حضور ریاست محترم واحد یزد و معاونین واحد برگزار شد و موضوعات فناوری در استان مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر دهقانی فیروز آبادی در این نشست گفت: یکی از برنامه های مهم این استان ایجاد مراکز رشد اقماری در واحدهای تابعه استان است که زمینه  ساز ترویج فناوری در بین کلیه دانشجویان و اعضای هیات علمی استان خواهد بود.

وی با اشاره به کلام مولا علی که هرکس در آنچه آموخته است بسیار بیاندیشد علمش استوار می گردد و آنچه را که نفهمیده است می فهمد، به بیان کسب تجاری سازی مدیریتی در حوزه کلان دانشگاه در راستای دستاوردهای دانشگاه آزاد و افق چشم اندازهای این دانشگاه پرداخت.

دهقانی فیروزابادی افزود: دانشگاه آزاد دارای کارکرد مناسبتری نسبت به سایر مراکز آموزشی غیر دولتی دارد. روند تغییرات در دانشگاه ها از یک دانشگاه آموزشی و پژوهشی در چند دهه اخیر به وقوع پیوسته و دانشگاه های نسل جدید ظهور یافته اند. تغییرات نسلی در دانشگاه های ایران نیز لاجرم باید صورت بگیرد و تحرکاتی صورت پذیرفته است. تغییر نسل دانشگاه های آموزشی و پژوهشی به دانشگاه نسل سه و چهار با مرمت و جهت دهی بسمت یک دانشگاه کارآفرین امکان پذیر است.

معاون تحقیقات فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فکرها و برنامه ریزی در دانشگاه را باید مردم بدانند و به آنها اطلاع رسانی شود. تجهیزات و امکانات دانشگاهی باید برای خدمت رسانی به جامعه باشد محیط دانشگاه محل پلتفرم تبلیغات باشد.

وی در پایان با بیان اینکه صنعت فناوری در دانشگاه، نوآوری می آورد بیان کرد که تبدیل فناوری به نوآوری در کشورجایش خالی است و بهترین فرصت است که این حرکت از دانشگاه آزاد و در این مقطع زمانی انجام شود.  

همچنین در جلسه ای با حضور مدیران مراکز رشد منطقه 2 شاخص های ارزیابی و سطح بندی مراکز رشد در سال جاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از دیگر برنامه های نشست مدیران مراکز رشد منطقه 2 ارائه گزارش عملکرد مراکز رشد و پیشنهاد برنامه عملیاتی این مراکز تا پایان سال جاری بود که توسط مدیران ارائه شد. هدف از برگزاری نشست مدیران مراکز رشد مناطق دانشگاه آزاد اسلامی، آشنایی با مشکلات این مراکز رشد، برگزاری دوره های توانمندسازی برای مدیران، بازدید میدانی از فعالیت مراکز رشد و همچنین بررسی برنامه های عملیاتی این مراکز رشد است. 
 


نظر شما :