در سفر مسئولان پارک علم و فناوری و معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری صورت گرفت:

گزارش تصویری بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

تعداد بازدید:۵۶۳
طی حضور دکتر سبزیکار و آقای تسلیمی در استان اردبیل، از مزرعه گردشگری آرتان و مراکز تحقیقاتی و رشد دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل بازدید به عمل آمد.
گزارش تصویری بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات،فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، در سفری به استان اردبیل، دکتر مصطفی سبزیکار بروجردی؛ مدیر ایجاد و توسعه بررسی های پارک علم و فناوری و امور شرکتها و شهاب الدین تسلیمی؛ مدیر اجرایی و پشتیبانی معاونت تحقیقات، فناروی و نوآوری دانشگاه آزاد ضمن جلسه با دکتر اسحاق رسولی؛ ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به بازدید از مراکز تحقیقاتی و رشد دانشگاه واحد اردبیل پرداختند. 


یکی از مراکز تحقیقاتی و مهمی که در این بازدید مورد توجه قرار گرفت، مزرعه گردشگری آرتان بود. مزرعه ای با 8 هکتار مساحت که به گزینی و به نژادی بوقلمون بورن، اصلاح نژادی بز بومی با بز آلپاین فرانسه، القاح گوسفند لاگن فرانسه با گوسفند دشت مغان، پرورش بوقلمون سرخ، پرورش شترمرغ، پرورش بلدرچین، تولید بذر هیبریدی صیفی جات گلخانه‌ای برای خانواده ها، ایجاد فضای گردشگری و تفریحی برای عموم مردم، ایجاد فضای آموزش و سرگرمی برای کودکان و اشتغالزایی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بخشی از فعالیت های آن محسوب می شود. 

درادامه این بازدید مشکلات مزرعه گردشگردی آرتان مورد ارزیابی کارشناسی قرار گرفت و مقرر گردید تا نسبت به این ارائه راهکارها برنامه ریزی شود و از سوی دیگر این مزرعه به عنوان مدل و الگوی مناسب در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه قرار گیرد. 


همچنین در این سفر از هسته ها، واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد، مرکز سنجش سلامت واحد اردبیل، شرکت های فعال در حوزه صنایع خلاق مانند تولید و ساخت انیمیشن، بازی های کامپیوتری و نرم افزارهای تحت وب  بازدید به عمل آمد.

کلید واژه ها: دکتر صدری مهر دکتر سبزیکار سایت معاونت تحقیقات فناوری و نوآوری شهاب الدین تسلیمی


( ۵ )

نظر شما :